Optimální řešení pro každého

Ekonomický koučink - Ing. Lucie Hladilová

Fantova 18, Brno
+420 604 290 814
lucie.hladilova@volny.cz

Ráda bych se touto cestou podělila o své zkušenosti se spoluprací s paní Hladilovou. Spolupracujeme spolu téměř deset let. Po tu dobu mi paní Hladilová vede účetnictví. Vždy jsem byla nadmíru spokojená s tím, že mi udělala účetnictví nejen důkladně a včas, ale zodpověděla či pozjišťovala vše, co jsem potřebovala. Chránila mé soukromí v těchto věcech a mohla jsem s ní s důvěrou konzultovat vše, co jsem potřebovala. Vždy jsem dostala zajímavý pohled na věc. A často mě i sama od sebe upozornila na možné nedostatky apod. I když se mi to třeba nelíbilo či nehodilo, vždy bylo pro mě důležité, že jsem o tom věděla a mohla se podle toho zařídit.

Vloni jsem začala s úpně novým typem podnikání. Otevřeli jsme si s manželem krámek s dárkovým zbožím na maloměstě. Zpětná vazba od lidí byla hned od začátku pozitivní a tak mi nebylo jasné, proč se málo prodává a začala jsem mít velké obavy, jak to utáhneme a co s tím. Využila jsem proto koučink, který paní Hladilová nabízí a zanalyzovala s ní detailně stávající situaci a začaly jsme hledat, jak jinak a co potřebujeme změnit. Nastavily jsme potřebný plán, o který bych se mohla opírat, ale také si díky němu udělat představu, jak jsme na tom. Bylo třeba se podívat, jak situace reálně vypadá, nejen v krámku, ale tak nějak celkově v souvislostech i s rodinnou situací, tak, abychom dokázali v danou chvíli vyhodnotit, co je a co není pro nás ekonomické. Díky jejím zkušenostem a tomu, že jsme viděli, jak daná situace reálně vypadá, se nám podařilo uvidět, co potřebujeme udělat. Ujasnili jsme si spoustu věcí a našli jsme směr kudy dál. Změn (a to nejen v krámku, ale hlavně tam) proběhla spousta a brzy jsme viděli posun kupředu. Tuto konzultaci jsme ještě v průběhu roku opakovali a vždy jsme pokročili ve vývoji o kus dál. Výsledek je pozitivní a také jsme se naučili a pochopili spoustu věcí a nových souvislostí, které by nás předtím ani nenapadly a díky nim jsme se dokázali lépe rozhodovat. Jsou to věci, které se nám budou hodit ať už v tomto či jiném podnikání, ale vlastně v životě celkově.

Ekonomický kaučink bych doporučila všem, kteří začínají podnikat, aby se ušetřili toho jít do podnikání s naivitou a nepřipravení jako my. Věřím, že lepší přehled od počátku a znalost souvislostí mohou člověku pomoci se lépe rozhodovat v daných situacích a tím si ušetřit čas i peníze. Ale doporučila bych ho i těm, kterým se dařilo a teď nedaří, těm, kterým se nezačalo ještě dařit, ale i těm, kterým se daří, aby neusnuli na vavřínech. Dle mého názoru je velmi užitečné a ekonomické vidět průběžně reálně stávající situaci, a to jak v souvislostech, tak v  číslech a nepodcenit a nepřehlédnout díky tomu něco důležitého a být díky tomu dostatečně aktivní a ještě tam, kde je třeba.

Jsem ráda za její zkušenosti nejen z ekonomiky a účetnictví, ale i vedení obchodu, můžu jí důvěřovat, je diskrétní a jsem ráda, že jí nemusím měnit, protože čím déle se známe a čím lépe zná i moje osobní zázemí a mě jako člověka, tím se nám dávají věci lépe dohromady a spolupráce je tím pádem plodnější.

Jana Takácsová (www.paradnikramek.cz)